• Zeytinburnu İlçesi, Seyitnizam Mahallesi Büyük Balıklı Ermeni Mezarlığı ve Küçük Balıklı Ermeni Mezarlığı Çevre Duvarları İnşaatı

PROJE DETAYLARI

İlçesi

Zeytinburnu

Temel Alan

Hizmet Yapıları

Yüklenici Firma

Asır Restorasyon Mimarlık İnşaat Tic.Ltd.Şti.

Kontrol Mühendisi

Handan Dama Bilgin (İnş.Kont. Müh.)-Yağmur Köse (Elk.Kont.Müh.)-İsrafil Ceylan(Mak. Kont. Müh.)-Metin Öztürk (Har. Kont. Müh.)-Hasan Torgut( Peyz. Kont. Müh.)

PROJE BİLGİLERİ

  • Büyük ve Küçük Balıklı Ermeni mezarlarını çevreleyen çevre duvarlarının mevcut durumunda moloz taş duvar, betonarme perde duvar, tuğla ve briket ekler görülmektedir. Duvar yüzeylerinin bazıları sıvalı olup, bazılarında ise sıva bulunmamaktadır. Duvar üstlerinde yer yer beton harpuştalar korkuluklar ve jiletli teller mevcuttur. Duvarlar hasarlı ve niteliksiz durumdadır. Bu iş kapsamında tüm çevre duvarları projesine uygun olarak yenilenecektir. Yenilenen duvarların üzeri projesindeki uygun detayı doğrultusunda tuğla harpuşta ile sonlandırılarak, harpuşta üzerine ferforje demir parmaklıklar yapılacaktır. Ayrıca giriş-çıkış kapıları da yine uygun detayına göre yapılacaktır.

  • Büyük Balıklı Ermeni mezarlığının batı duvarı 217,63 mt., kuzey duvarı 289,67mt., doğu duvarı 234,72 mt., güney duvarı 376,64mt. olmak üzere toplam 1118,66 metretüldür. Küçük Balıklı Ermeni mezarlığının kuzey duvarı 132,63mt., doğu duvarı 158,34 mt., batı duvarı 136,09 mt. olmak üzere toplam 427,06 metretüldür.

FİZİKİ GERÇEKLEŞME

%0

Projeyi Oyla!

Düşünceni Paylaş

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.