• İstanbul Geneli 1.Grup Muhtelif Türbe ve Hazirelerin Restorasyonu İnşaatı

  • İstanbul Geneli 1.Grup Muhtelif Türbe Ve Hazirelerin Restorasyonu İnşaatı

PROJE DETAYLARI

İlçesi

İstanbul Geneli

Temel Alan

Kültür Yapıları

Yüklenici Firma

Drina Enerji İnşaat A.Ş

Kontrol Mühendisi

Ahmet UZUN

PROJE BİLGİLERİ

  • Yaklaşık 400 m2 Çalışma Alanı,110 Adet Mezar Restorasyonu Yapılmaktadır.

  • Yapı Kuzeybatı Güneydoğu Ekseninde Dikdörtgen Plan Tipine Sahiptir.Dış Duvarları Kargir,İç Duvarları İse Ahşap Konstrüksiyon Bağdadi Üzeri Sıvadır.Yapı Bodrum Kat ,Zemin Kat 1ve 2. Normal Kattan Oluşmaktadır.

FİZİKİ GERÇEKLEŞME

%80

MALCI MEHMET PAŞA CAMİİ HAZİRESİ
Şantiye tabelasının yerine tespiti yapılmıştır. Vinil branda için sac panelllerle iskele kurulmuştur. Hazire alanlarında bitki ilaçlanması yapılıp zararlı bitkiler temizlenmiştir. Plankote için ölçümler yapılmıştır. Özgün bahçe duvarının ıslah edilip yeniden örülmesi için ortophoto taraması yapılmıştır. Şakülünden kaçmış bir grup mezar taşları calaskal ile teraziye getiirlmiştir. Muhdes bahçe duvarı özgün duvara ulaşana kadar sökülmüştür.Caminin bulunduğu alan içerisinde ve yolun karşısında olmak üzere yaklaşık 400 m2 hazire alanındaki tüm mezarlar temizlenmiş, calaskal marifeti ile kaldırılıp teraziye getirilmiştir.Dış duvarlar sökülüp tümlemeler yapılmış yeni duvarlar yapılıp harpuştalar üzerine konulmuştur.

FEVZİYE KÜÇÜK EFENDİ CAMİİ HAZİRESİ
Şakülünden kaçmış mezar taşları calaskal ile teraziye getirilmiştir. AB57 veya su püskürtülerek mermer temizliği yapılmıştır. Muhdes hazire duvarı sökülmüş yerine yeni duvar örülmüştür. Mezar etrafını saran demir çerçevenin boya sökücü ile temizliği yapılmıştır. Komşu parsel duvarı sökülüp yeniden yapılmıştır. Çeşme sökülüp yeniden yapılmıştır.

BEYOĞLU 236 ADA 20 PARSEL REKONSTRÜKSİYONU
Taşınacak bina kurul kararı ve projesine göre itinalı olarak sökülmüş, yeniden kullanılacak malzemeler depoda muhafaza altına alınmıştır. Yeniden yapılacak olan yerin hafriyatı yapılıp temel su ve ısı izolasyonu yapılıp radye temel betonu dökülmüştür.

Projeyi Oyla!

Düşünceni Paylaş

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.