• Davutpaşa Fırıncılık Eğitim Merkezi ve Müzesi Restorasyonu

PROJE DETAYLARI

İlçesi

Esenler

Temel Alan

Kültür Yapıları/Müze

Yüklenici Firma

Güryapı İnş. Taah. Tur. San. Ve Dış Tic. A.Ş.

Kontrol Mühendisi

Handan Dama BİLGİN

TEKNİK BİLGİLER

  • Zemin Kat: 1446 m², 44 araç kapasiteli otopark, su deposu (52 m²), kazan dairesi (108 m²), jeneratör ve trafo odası

  • Yemek – Dinlenme Odası (115 m²), Uygulama Fırını (157 m²), Laboratuvar (66 m²)

  • Ofis (17 m²), her biri 28 m²’den oluşan 3 Adet Hazırlama Birimi (hazırlama, hijyenik temizleme, soğuk depo), Un Deposu (21 m²), Pasta Deposu (24 m²), Çamaşır - Ütü Odası (54 m²), Isıtma - Soğutma Merkezi (114 m²), Teknik Servis Atölyesi (58 m²), Sığınak (216 m²), Sistem ve Güvenlik Odası (14 m²) Giriş Holü (236 m²)

  • Birinci Kat: 88 m²’den Oluşan 3 Adet Teori Sınıfı ve Teori Genel Sınıfı (175 m²), Toplamda 202 m² Alan Oluşturan 3 Adet Grup Odası, Fotoğraf Stüdyosu (40 m²), Kütüphane (90 m²), Toplamda 248 m²’den Oluşan 3 Adet Ofisi İçeren İdari Birim ve İdari Birim ile Eğitim Merkezini Birbirine Bağlayan Köprü Bloğu (330 m²)

  • Her biri 14 Oda 23 m2, Toplam 322 m2 Dinlenme Odası (69 m²), Toplamda 330 m² Alan Oluşturan 2 Adet Uygulama Fırını ve Teras (37 m²). Her Biri 23 m² 10 Adet Oda, Her Biri 23 m² Toplam 230 m² 3 Adet Teras (toplam 633 m²)

FİZİKİ GERÇEKLEŞME

%98

Müze binasında mimari ofisten gelen revize projenin onayıyla birlikte imalatlara devam edilmektedir.

//

Müze binası avluda bodrum kat için kuyu temel imalatı tamamlanmıştır.

Müze binası zemin ve birinci katta bazalt döşeme ve denizlik imalatları tamamlanmıştır.

Müze zemin katta asma tavan aydınlatma elemanları için kabloların çekilmesine devam edilmektedir.

Uygulama sınıflarında imalatlar tamamlanmıştır.

Müze Binası Avluda Betonarme İmalatları Tamamlanmıştır. Çelik Konstrüksiyon İmalatı Devam Etmektedir.

Müze Binası Bazalt Döşeme-Denizlik, Asma Tavan, Kapı-Pencere Ve Elektrik Tesisat Kablolama İmalatları Tamamlanmıştır.

Sıva Tamiratları Devam Etmektedir. Yeni Binalarda İsmek’in İstediği Revizyon Proje Kapsamında Tüm İmalatlar Tamamlanmıştır.

Çevre Düzenleme Ve Peyzaj İşleri %90 Oranında Tamamlanmıştır.

İsmek Binasında Geçici Kabulde Belirlenen Eksik İmalatlar Epoksi İmalatı Dışında Hepsi Tamamlanmıştır. Epoksi Tamirat İmalatı İse Bu Hafta Tamamlanacaktır. Geçici Kabul Eksikleri Dışında Ek Olarak Yapılması İstenen Teras Kattaki Klima Dış Ünitelerinin Etrafının Kapatılması İmalatı Devam Etmektedir.

Bu Hafta İçerisinde Tamamlanacaktır. Müze Binasında Asma Tavan İmalatı Tamamlanmış Olup Boya Numunesi Yapılmış Onayına Müteakiben Devam Edecektir. Armatür Ve Spot İmalatları Devam Etmektedir. Avlu Yapısında Çelik Kontrüksiyon İmalatı Tamamlanmıştır.

Dış Cephe Spyder Cam İmalatının Kontrüksiyon İmalatı Bitmiş Olup Camı Bu Hafta Tamamlanacaktır. Bazalt Döşeme İmalatı Devam Etmektedir. Bu Hafta Bitirilecektir. Bodrum Katta Sıva İşleri Tamamlanmış Olup Alçı Ve Seramik İşleri Devam Etmektedir.

Kapı Ve Islak Hacimdeki İmalatlar Önümüzdeki Hafta Tamamlanacaktır. Elektrik Ve Mekanik İmalatlar İle 15.05.2016 Tarihi İtibariyle Bütün İmalatlar Tamamlanacaktır.

Yeni Binaların İmalatları Tamamlandı. İsmek Kapsamında Yapılan Revize İmalatlar Tamamlanmıştır. Çevre Peyzaj İşleri Tamamlandı.

Müze Binası Ahşap Kapı ve Pencere İmalatları Tamamlanmıştır. Müze Binası Tavan Kapama ve Boya İmalatları Devam Etmektedir.

Müze Binası Elektrik İmalatları Devam Etmektedir. Müze Avlu Yapısı İmalatları Tamamlanmıştır.

Projeyi Oyla!

Düşünceni Paylaş

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.