• Hoca İshak Efendi İlköğretim Okulu Restorasyon İnşaatı

  • Beyoğlu İlçesi Kabataş Ticaret Meslek Lisesi

PROJE DETAYLARI

İlçesi

Beyoğlu

Temel Alan

Hizmet Yapıları

Yüklenici Firma

Mavva Yapı Proje İnş.San. ve Tic.Ltd.Şti. + Murat Öztürk  Çevik (İş Ortaklığı)

Kontrol Mühendisi

Hilal Tandıroğlu Doğan(İnşaat Müh)-İsrafil Ceylan(Makine Müh)-Yağmur Köse(Elektrik Müh)-Akın Barun (Harita Müh)-Hasan Torgut(Peyzaj Mim)

PROJE BİLGİLERİ

  • Kabataş Ticaret Meslek Lisesi Binası (Esma Sultan Konağı) Yapı, Tepede Alman Konsolosluğu’nun Da Bulunduğu Kabataş Setüstü’nün Denize Bakan Yamaçlarında, Sulakçeşme Sokak, Beytülmalcı Sokak, Yarasa Sokak Ve Muhtar Leyla Ildır Sokağın Çevrelediği Alanda Yeralmaktadır. Beyoğlu İlçesi, Ömer Avni Mahallesi 86 Pafta, 11 Ada, 1 Parselde Yer Alan Eğitim Yapısının Mevcut Durumda 647.50m² Taban Alanına Sahip Zemin+2 Normal Kattan Oluşmaktadır. Restorasyona Alınan Yapıda Güçlendirme Uygulamaları Ön Planda Tutulmuştur. Onaylı Restitüsyonuna Uygun Şekilde Fonksiyon Şeması Düzenlenmiş; Yeni İhtiyaçlara Cevap Verecek Şekilde De Öneri Sunulmuş Olan Restorasyon Projesine Uygun Uygulama Yapılacaktır.

  • Hoca İshak İlköğretim Okulu; Şahbaz Adında Bir Musevi’nin Evi Olarak 18.Yüzyıl Sonlarına Doğru Yapılmış Olup Daha Sonra Yabancı Ve Osmanlı İleri Gelenlerine Mesken Olarak Tahsis Edilmiştir. Bilahare Hazineye İntikal Eden Tarihi Bina 1922 – 1923 Yılının Erkek Mektebi Olarak Eğitim Öğretime Başlamıştır. 1942 Yılında Çağının Matematikçisi Olan Hoca İshak Efendi’nin Adını Almıştır. Yapı 1982 Yılında Büyük Bir Yangın Geçirmiş Olup Onarıma Alınmış Ve 1989 -1990 Eğitim – Öğretim Yılında Tekrar Kullanılmaya Başlanmıştır. Restorasyona Alınan Yapıda Güçlendirme Uygulamaları Ön Planda Tutulmuştur. Onaylı Restitüsyonuna Uygun Şekilde Fonksiyon Şeması Düzenlenmiş; Yeni İhtiyaçlara Cevap Verecek Şekilde De Öneri Sunulmuş Olan Restorasyon Projesine Uygun Uygulama Yapılacaktır.

FİZİKİ GERÇEKLEŞME

%65

Projeyi Oyla!

Düşünceni Paylaş

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.